Mały gest – wielka moc

W tym trudnym czasie, gdy świat stanął w miejscu, Fundacja „Dr Clown” przekazuje wsparcie wszystkim osobom, które nie mogą zostać w domu.


– Ze względów bezpieczeństwa musieliśmy wstrzymać bezpośrednie wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach specjalnych, jednak nie oznacza to, że nie będziemy kontynuować naszej misji leczenia śmiechem, a wręcz przeciwnie! Uśmiech łagodzi skutki stresu, poprawia samopoczucie, dodaje energii. Dlatego w tym trudnym czasie chcemy dodać siły i uśmiechnąć się do tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na zostanie w domu – podkreśla Agata Bednarek, prezes zarządu fundacji „Dr Clown”.

– Zachęcamy mieszkańców Lublina i całego województwa do przyłączenia się do naszej akcji i wysyłania uśmiechów do naszych lokalnych bohaterów. Wystarczy opublikować zdjęcie, na którym widoczna jest kartka z napisem #wysyłamuśmiech napisać kogo i dlaczego chcemy go wesprzeć – dodaje Agnieszka Gruszecka-Sędłak, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w regionie lubelskim.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. W Lublinie np. na oddziałach Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. Antoniego Gębali weseli doktorzy-klauni, przebrani w fantazyjne stroje, z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów dają uśmiech i wspierają proces zdrowienia.

Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. (EM.K.)