Mały wielki doping

Taki doping chciałoby się słyszeć na wszystkich polskich stadionach

Takiej imprezy w Świdniku jeszcze nie było – w ramach przypadającego w tym roku 65-lecia Avii Świdnik klub zorganizował Przegląd Piosenki Kibica.


Wystartowało w nim jedenaście zespołów ze świdnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Najlepsi w nagrodę zaprezentowali się podczas oficjalnych uroczystości jubileuszowych, które odbyły się w ubiegłą środę.
24 listopada, w Centrum Kultury w Świdniku odbył się I Przegląd Piosenki Kibiców Avii Świdnik. Adresatami imprezy były dzieci ze wszystkich świdnickich przedszkoli. Młodzi kibice żółto-niebieskich prezentowali na scenie wybrane przez siebie lub skomponowane specjalnie na potrzeby przeglądu piosenki według własnych aranżacji i ułożonej choreografii.
– Chcieliśmy zrobić coś, czego w Świdniku jeszcze nie było – mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik. – Nie spodziewaliśmy się, że propozycja spotka się z tak dużym zainteresowaniem, a dzieci tak chętnie wezmą udział w przeglądzie. Serce rosło na sam widok maluchów poprzebieranych w żółto-niebieskie stroje. Mam nadzieję, że wydarzenie stanie się cykliczne. Dziękuję wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie.
Przed publicznością zaprezentowały się „Entliczki” z SP 5, „Psotki” z P nr 7, „Iskierki i Friends” z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, „Wiewiórki” z P nr 6, „Czwórka Skład” z SP nr 4, „Kaczuchy” z P nr 3, „Wesołe nutki” z SP nr 3, „Wesołe nutki” z P nr 2, „Avia Band” z P nr 4, Zespół wokalny z P nr 5. Ich występy oceniło jury, w którym zasiedli: miejski radny Marcin Dmowski, Jakub Guz – kapitan drużyny siatkarzy, Sebastian Orzędowski – kapitan drużyny piłkarskiej, muzyk Maciej Olechnowicz i reprezentant stowarzyszenia kibiców Paweł Holuk. Jurorzy za najlepszy doping uznało ten w wykonaniu Iskierek z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, które przygotowały utwór „Avia czadu dzisiaj da” oraz Avia Band z piosenką „Avia woła nas” i to właśnie one wystąpiły podczas uroczystych obchodów 65-lecia Avii Świdnik, które odbyły się 29 listopada w Centrum Kultury, o czym szerzej piszemy na stronie 21. (w)