Mamuśka z 3 promilami

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 29-latka, która przyszła z 3-letnim synem do Ośrodka Pomocy Społecznej w Trawnikach. Równie pijany był jej 41-letni konkubent, który w tym czasie w domu „opiekował się” 5-miesięcznym niemowlęciem.
W poniedziałek 24 kwietnia wczesnym popołudniem świdniccy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Trawnikach, że zgłosiła się do nich nietrzeźwa kobieta z małym dzieckiem. Na miejsce wysłano mundurowych, którzy potwierdzili, że mieszkanka gminy Trawniki przed wizytą w OPS-ie najwyraźniej „degustowała” procentowe trunki. Miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W domu kobiety pozostało jej drugie, 5-miesięczne dziecko. „Opiekował się” nim 41-letni partner kobiety. Mężczyzna również nie był trzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu.
– Obydwoje rodzice zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, a dzieci zostały przewiezione do szpitala na badania. Trwa postępowanie w tej sprawie – mówi Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowia może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (w)