Mandaty do wzięcia

154 kandydatów powalczy o 23 mandaty miejskich radnych. Startują z pięciu komitetów wyborczych. Tylko jeden – Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska nie zarejestrował pełnych list. W okręgu nr 1, zamiast ośmiu, ma siedmiu kandydatów. Wybierzemy również spośród 64 chętnych 6 radnych sejmiku województwa lubelskiego.


Podobnie, jak w ubiegłych wyborach samorządowych, chełmianie wybiorą radę miasta w 23-osobowym składzie. O mandaty ubiega się 154 kandydatów. Najwięcej z okręgów nr 2 (XXX-lecie, Słoneczne, Zachód) i nr 4 (Cementownia, Dyrekcja Dolna, Dyrekcja Górna) – po 40. W obu do rozdania jest po 6 mandatów. W okręgu nr 1 (Rejowiecka, Śródmieście) startuje 39 osób, a w okręgu nr 3 (Działki, Kościuszki) – 35. W „Jedynce” do wzięcia jest 6 mandatów, a w „Trójce” – 5.

Do wyborów w mieście Chełm przystąpi pięć komitetów wyborczych. Listę nr 2 wylosowało Polskie Stronnictwo Ludowe, nr 4 – Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, nr 8 – Kukiz`15, nr 10 – Prawo i Sprawiedliwość, a nr 13 – „Postaw na Chełm” Agaty Fisz. Pełnych list nie udało się zarejestrować jedynie Platformie. Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej. W okręgu nr 1 zamiast ośmiu kandydatów, jest siedmiu. Jedna z kandydatek z przyczyn osobistych w ostatniej chwili zrezygnowała ze startu w wyborach.

Mieszkańcy Chełma wybiorą nie tylko prezydenta i miejskich radnych, ale także radnych sejmiku województwa lubelskiego. W okręgu chełmskim, skupiającym następujące miasta: Chełm, Krasnystaw, Włodawa, Łęczna i Świdnik do wzięcia jest sześć mandatów. Powalczy o nie 64 kandydatów z 9 komitetów wyborczych. Są to: KW PSL (lista nr 2), KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (lista nr 4), KKW SLD Lewica Razem (lista nr 5), KW Partii Razem (lista nr 6), KW Ruch Narodowy RP (lista nr 7), KW Kukiz`15 (lista nr 8), KW Wyborców Wolność w Samorządzie (lista nr 9), KW Prawo i Sprawiedliwość (lista nr 10), KW Wyborców Jedność Narodu – Wspólnota (lista nr 11).

Z kolei mieszkańcy gmin w powiatach: chełmskim, krasnostawskim i włodawskim wybiorą wójtów, radnych gmin, radnych powiatowych i radnych sejmiku. Wybory odbędą się 21 października (niedziela), lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. Od północy z 19 na 20 bm. do zamknięcia lokali będzie obowiązywała cisza wyborcza. S

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here