Mandaty rozwiążą problem?

Mieszkańcy Kopernika 14 narzekają na parkujące pod ich oknami samochody

Na hałas i cuchnące spaliny skarżą się mieszkańcy bloku przy ul. Kopernika 14 w Świdniku. Ich utrapieniem są auta parkowane wprost pod oknami ich mieszkań, a problem ponoć nasilił się od kiedy kierowcy zaczęli zostawiać auta także na drodze pożarowej.

O pomoc w rozwiązaniu tej kłopotliwej sytuacji mieszkańcy zwrócili się do radnego Włodzimierza Radka, a ten przekazał tę prośbę dalej, do Urzędu Miasta Świdnik.

Przy bloku znajduje się kilka zatok, ale miejsc parkingowych i tak brakuje, więc kierowcy zostawiają auta również na drodze pożarowej położonej w sąsiedztwie budynku. Mieszkańcy narzekają, że przez to nie mogą otwierać okien, bo cuchnące spaliny wdzierają im się do mieszkań. Uciążliwy jest również hałas.

– Nie chodzi tylko o włączone silniki, ale też głośną muzykę, która często „wydobywa się” z tych aut. Wieczorem nie da otworzyć się okna – mówi jeden z mieszkańców.

Urząd Miasta przypomina, że droga przy bloku Kopernika 14 zlokalizowana jest w strefie zamieszkania, co oznacza, że parkować można tylko w wyznaczonych miejscach, czyli w zatokach parkingowych. W związku z tym kierowcy parkujący na drodze, łamią przepisy. Ratusz zapewnia także, że uczuli na ten problem Straż Miejską, by ta kierowała częstsze patrole w to miejsce, celem egzekwowania od kierowców zasad właściwego parkowania. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here