Mapą w piratów

KMZB znajduje się na stronie www.policja.pl

Kontrolując prędkość w jednym z miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, świdniccy policjanci zatrzymali 22-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km. Młody kierowca dostał mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy.

We wtorek 20 lutego funkcjonariusze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Piaseckiej. Miejsce to zostało oznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako takie, w którym nagminnie łamane są przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. Po godzinie 22 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę saaba, który jechał z prędkością 108 km/h, czyli o 58 km więcej niż dopuszczają przepisy.  Kierujący pojazdem 22-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Za popełnione wykroczenie zostało mu zatrzymane również prawo jazdy.
Policjanci przypominają, że korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo proste i pozwala przekazać policji informacje o miejscach oraz zdarzeniach, które mają wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa.
– Aby skorzystać z KMZB, należy posiadać dostęp do internetu i po uruchomieniu aplikacji (znajdziemy ją np. na stronie policji – przyp. red.) zaznaczyć na mapie miejsce oraz rodzaj zagrożenia, które nas interesuje. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa – przypomina mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik świdnickiej policji. (w)