Maraton Kresowy w Janowie

Po raz dziesiąty w naszym regionie gościły Maratony Kresowe. Trasa w Janowie w gm. Chełm nie była wybitnie trudna, ale budząca respekt i przyczyniająca się do skurczów mięśni. Z całą pewnością należy do jednych z najciekawszych po względem technicznym i krajobrazowym, co podkreślali sami uczestnicy.

trasa praktycznie była niezmieniona w stosunku do poprzedniego roku. Jedynie start i meta zostały przesunięte ze względów bezpieczeństwa. W tym roku na starcie, łącznie, pojawiło się prawie 240 kolarzy, którzy rywalizowali w następujących kategoriach: Mikro (200 m), Mini (6 km), Fit (15,8 km), Półmaraton (26 km) i Maraton (52 km).

Przypomnijmy, że w Kumowej Dolinie w 2017 r. odbył się Puchar Polski w MTB. Startowali kolarze, którzy zdobywali medale mistrzostw Polski i mistrzostw Świata, mistrz i mistrzyni Litwy, a także medaliści olimpijscy. Dopisała pogoda, ale też i zawodnicy, ponieważ pojawiła się czołówka polskich kolarzy MTB, chociażby utytułowana drużyna CST 7R MTB Team, z liderem Dariuszem Batkiem (czterokrotnym mistrzem Polski w Maratonie, srebrnym medalistą mistrzostw świata MTB z 2007 roku), który w tym roku z przyczyn zdrowotnych nie wystartował. Ale jego koledzy z ekipy i tak wysoko podnieśli poprzeczkę i poziom wyścigu w Janowie, czego dowodem było zwycięstwo drużynowe w Maratonie oraz czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej.

Półmaraton: Oliwier Machura (1 m. Open, 1m. Junior); Maraton: Karol Rożek (1 m. Open; 1 m. M2), Łukasz Helizanowicz (2 m. Open, 1 m. M1).

Znaczącym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy z naszego regionu, ekipa Azart Peleton Chełm:

Dystan Mikro 200 m: Dziewczynki 5 lat: 1. Jagoda Baranowska; 2. Iga Wolanin.

Dystans mini 6 km: Żak: 1. Paweł Stasiuk (1 open); Chłopcy 9-10 lat: 1. Filip Misiec; 2. Szymon Mróz; 4. Piotr Wolanin; Dziewczynki do 8 lat: 1. Martyna Wolanin; 2. Lena Kokot

Dystans Fit – Kobiety 15,8 km: Open: 1. Agata Szymańska; 2. Beata Wójtowicz; 3. Amelia Kokot; Młodziczka: 1. Amelia Kokot; Hobby: 1. Agata Szymańska; 2. Beata Wójtowicz

Dystans Fit – Mężczyźni 15,8 km: Hobby: 1. Szymon Stasiuk; 7. Sebastian Stasiuk; Młodzik: 1. Julian Mazurek.

Półmaraton 26 km: K2: 2. Katarzyna Błaszczak; M1: 5. Daniel Adamczuk; M2: 11. Karol Kosacki; 13. Jarosław Garda; M4: 5. Wojciech Mróz; 11. Adam Wojciechowski; M5: 2. Wiesław Kociuba; M6: 2. Marian Kita.

Dystans Maraton 52 km: M3: 2. Adam Mandziak (6 open); M4: 2. Wiesław Wójtowicz (11 open); 3. Wiesław Pawluk (14 open); 7. Krzysztof Grajczyk (24 open).

Drużyna na dystansie Maraton zajęła 2 miejsce, a w Półmaratonie czwarte miejsce. Przez 10 lat jako nieoficjalna grupa kolarzy – najbardziej wytrwała – wystartowała w ponad 100 wyścigach w Polsce, a także na Białorusi i Litwie. Wiesław Wójtowicz otrzymał specjalną nagrodę „muchę” za ukończenie właśnie 100. wyścigu. Jubileuszowy Maraton Kresowy to dobra okazja by zapowiedzieć zmiany. Wkrótce chełmska grupa będzie oficjalnie startować jako GKK Peleton Okszów – Gminny Klub Kolarski. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here