Marek Kwiecień i jego Start górą

START KRASNYSTAW – OGNIWO WIERZBICA 3:0 (0:0)

1:0 – Skiba (30), 2:0 – Strug (35), 3:0 – Skiba (64 karny).

START: Janiak (75 Łobejko) – Więczkowski, Saj, Łopuszyński, Misztal, Cygan (60 Florek), D. Sołdecki (73 Leszczyński), Chariasz, Pęcak (70 Lenard), Strug (70 Nowak), Skiba (80 Krupicz).

OGNIWO: Woźniak – Sobiesiak, Pełczyński (34 Jusiuk), Smorga (49 Marczuk), Pilipczuk (76 Siwek), Wilkowicz, Bujak (55 Chlebiuk), Brzyski, Bąk (80 Gałecki), Dąbrowski (62 E. Klimowicz), K. Klimowicz (69 Piechota).

Zdecydowany faworyt tego meczu, Start Krasnystaw, nie miał większych problemów z pokonaniem beniaminka z Wierzbicy. – Goście pierwszą strzelecką okazję stworzyli w 90 min. – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Marek Kwiecień, trener gospodarzy. – Jeden z zawodników uderzył piłkę głową, ale ten strzał nie był w stanie nas zaskoczyć.

Start od pierwszej minuty przejął inicjatywę na boisku. – Do 30 min. stworzyliśmy aż pięć bardzo dobrych sytuacji, z których mogliśmy pokusić się o zdobycie bramki – podkreśla Marek Kwiecień. – Niestety, graliśmy nieskutecznie, ale na szczęście Dominik Skiba przełamał naszą niemoc i trafił do siatki. Kilka minut później Łukasz Strug podwyższył wynik i nasza gra się uspokoiła.

Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń. Ogniwo próbowało się odgryzać, ale nie miało argumentów. Start nie pozwolił rywalowi zbliżyć się do własnej bramki. – Do przerwy schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Pewnie tych goli byłoby więcej, ale też trzeba powiedzieć sobie, że pogoda choć dopisała, bo słońce świeciło przez cały mecz, tym razem nam nieco przeszkodziła. Jeszcze kilka dni temu było zimno i mocno wiało, a mecz z Ogniwem rozegraliśmy przy 25 stopniach Celsjusza.

Przy takiej temperaturze ciężko się nam biegało, ale mimo to jestem zadowolony z zespołu, dopisaliśmy do swojego dorobku kolejne trzy punkty. O to nam właśnie chodziło – twierdzi trener Kwiecień, który ma nadzieję, że jego podopieczni za tydzień 7 kwietnia w wyjazdowym starciu z Tomasovią powiększą swoje konto punktowe. – To będzie dla mnie ważny dzień, w zasadzie czekają mnie dwa mecze. Pierwszy o ligowe punkty w Tomaszowie Lubelskim, a drugi o mandat w radzie miasta. Postanowiłem kandydować na radnego, bo zależy mi bardzo na rozwoju krasnostawskiego sportu – dodaje Marek Kwiecień.(rt)

IV LIGA

Wyniki 20. kolejki:

START KRASNYSTAW – OGNIWO WIERZBICA 3:0, Lublinianka – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0, Janowianka Janów Lubelski – Stal Kraśnik 1:0, Łada Biłgoraj – Lewart Lubartów 1:0, Grom Kąkolewnica – Motor II Lublin 1:1, Granit Bychawa – Gryf Gmina Zamość 1:0, Opolanin Opole Lubelskie – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2, Górnik II Łęczna – Kryształ Werbkowice 3:3, Stal Poniatowa – Cisowianka Drzewce 1:4.

1. Janowianka 20 49 55-14
2. Lewart 20 45 41-15
3. Stal K. 20 44 53-22
4. Cisowianka 20 42 46-22
5. START 20 42 38-23
6. Łada 20 35 36-28
7. Tomasovia 20 32 36-23
8. Opolanin 20 29 48-43