Maria Patra nie żyje

Przed tygodniem zmarła Maria Patra, od lat związana z samorządem powiatu chełmskiego jako radna, przewodnicząca Rady Powiatu oraz wicestarosta. W niedzielę rodzina, przyjaciele i koledzy z samorządu towarzyszyli jej w ostatniej drodze.

Pochodząca z Rejowca Fabrycznego Maria Patra od lat związana była z samorządem powiatu chełmskiego. W 1999 roku została radną. Później, przez dwie kadencje (2002-2010) była przewodniczącą rady. W 2010 roku, po tym jak PSL straciło władzę w powiecie, została etatowym członkiem zarządu powiatu a potem wicestarostą. Po ostatnich wyborach przeszła na emeryturę, ale z pracy w samorządzie nie zrezygnowała. Po raz kolejny uzyskała mandat radnej i została wiceprzewodniczącą rady powiatu.
Miejsce M. Patry zajmie w radzie Stanisław Wiercioch, przedsiębiorca z Rejowca. Co ciekawe Wiercioch o mały włos nie wszedł do rady. W ostatnich wyborach dostał tyle samo głosów (266) co Dorota Łosiewicz z Rejowca. Oboje kandydowali z KWW G9, ale dzięki liczbie głosów w konkretnych obwodach szczęście uśmiechnęło się do Łosiewicz. Nie pomógł też protest wyborczy złożony przez Wierciocha do sądu. Zaprzysiężenie nowego radnego odbędzie się na najbliższej sesji, która odbędzie się dopiero po wakacjach. (bf)