Marsz ku zdrowiu

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie wzięli udział w V Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking. Czterokilometrową trasę, wiodącą ścieżkami lasu Borek, wszyscy przemierzyli w doskonałej formie i humorach.

Słuchacze chełmskiego UTW nie tylko uczestniczą w licznych wykładach i interesujących warsztatach, ale dbają również o zachowanie sprawności fizycznej. Korzystają z zajęć gimnastyki usprawniająco-relaksacyjnej, które odbywają się w sali gimnastycznej PWSZ w Chełmie, biorą udział w zajęciach aquaaerobiku w Chełmskim Parku Wodnym, a w tym roku zdecydowali się również dołączyć do Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking organizowanego już po raz piąty przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” w Wejherowie.
– Marsz odbył się 6 maja. Wzięło w nim udział kilkanaście osób, a poprowadził go przewodniczący Rady Miasta Chełm i koordynator UTW w Chełmie, pan Zygmunt Gardziński – informuje Krystyna Sawa, przewodnicząca UTW. – Czterokilometrową trasę prowadzącą ścieżkami lasu Borek wszyscy pokonali w doskonałej formie i humorach, delektując się po drodze urokami wiosennej przyrody. Uczestnicząc w tym ogólnopolskim Marszu mieliśmy poczucie jedności ze wszystkimi seniorami kraju, bowiem wszystkie Marsze rozpoczynały się o tej samej porze – dodaje pani przewodnicząca. (ksr)