Marszałek dorzucił jeszcze 6 milionów!

Nie 89 milionów, ale 95 mln dostaną firmy z Lublina i regionu dotknięte pandemią Covid-19 w ramach finansowania kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw. Zarząd Województwa Lubelskiego w ubiegłym tygodniu postanowił po raz kolejny zwiększyć pulę środków na bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w sytuacji nagłego niedoboru lub utraty płynności finansowej. Tym razem o sześć milionów.

Program pomocowy Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie cieszył się ogromnym zainteresowaniem i towarzyszyło mu wiele kontrowersji. Pierwszy nabór w lipcu został unieważniony z powodu zawieszenia się przeciążonej platformy do składania wniosków, a w powtórzonym sierpniowym pula dostępnych 74 mln zł została wyczerpana już po czterech sekundach!

Pieniędzy wystarczyło dla co piątej firmy, a ponad 10 tysięcy przedsiębiorców, których wnioski wpłynęły po 4 sekundzie od uruchomienia naboru znalazło się na liście rezerwowej. Ze względu na tak duże zainteresowanie Zarząd Województwa zwiększył pulę środków na dotacje do 89 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie 2655 wniosków. Teraz, dzięki dołożeniu kolejnych 6 milionów będzie można wypłacić prawie 500 dodatkowych dotacji (w sumie 3142).

– Zależy nam na tym, aby pomóc jak największej liczbie przedsiębiorców z naszego regionu, którzy ze względu na pandemię znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Warto zaznaczyć, że to już kolejne zwiększenie środków europejskich na walkę z negatywnymi skutkami covid. Mam nadzieję, że pomogą one kolejnym lubelskim firmom – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Aktualnej ocenie podlegać będą wnioski o dofinansowanie, które znalazły się na tzw. „czerwonej liście” – z numerami ewidencyjnymi od RPLU.03.07.00-06-4144/20 (w oparciu o listę złożonych wniosków o dofinansowanie opublikowaną przez LAWP 31 lipca 2020 r.), zgodnie z kolejnością ich złożenia w ramach naboru. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here