Marszałek dosypał grosza

Zamiast zwykłego remontu będzie gruntowna przebudowa drogi wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Okopy (gm. Dorohusk). W ubiegły poniedziałek Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o zwiększeniu dotacji dla gminy Dorohusk na tę inwestycję.

– Cała inwestycja opiewa teraz na ponad 1,4 mln złotych, a dofinansowanie województwa wyniesie dokładnie 573 332,26 zł – informuje wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. – Zarząd Województwa podjął właśnie stosowną uchwałę. Cieszę się, że udało się zwiększyć kwotę wsparcia o blisko 180 tysięcy, przez co będzie można wykonać więcej zadań, m.in. wybudować chodniki z kanalizacją deszczową oraz zjazdy z drogi do publicznych i prywatnych posesji.

Wojciech Sawa, wójt Gminy Dorohusk, podkreśla, ze przebudowa drogi to wspólna inwestycja gminy i województwa. – Gmina wykłada 60 procent potrzebnych środków, województwo pozostałe 40 procent. W sumie to blisko półtora miliona. Na pewno na tej przebudowie zyskają mieszkańcy, przede wszystkim dzięki chodnikom i zjazdom, które powstaną, będzie znacznie bezpieczniej. Miejscowość na duży plus zmieni się też wizualnie, będzie ładniej – podkreśla wójt Sawa. (kb)