Marszałkowska koszula bliska…

Z jakiego miasta pochodzi i gdzie mieszka Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego? Obserwując aktywność pana marszałka w ciągu tygodnia przed II turą wyborów prezydenckich nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu z odpowiedziami na te pytania.


Najpierw we wtorek (7 lipca) Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 833 Chodel – Kraśnik w mieście Kraśnik. Wartość robót wynosi ponad 61 mln złotych.

W środę marszałek uczestniczył w… Kraśniku w briefingu poświęconemu programowi przebudowy dworców kolejowych. Programem Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 realizowanym przez PKP S.A. objętych jest prawie dwieście dworców kolejowych w całej Polsce, w tym także ten w… Kraśniku.

Wreszcie w czwartek Stawiarski podpisał umowę na modernizację Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w… Kraśniku. Dzięki unijnemu wsparciu miasto odnowi basen na terenie MOSiR-u. Środki na to działanie pochodzą z RPO WL na lata 2014-2020. Dofinansowanie z UE wyniesie 12 mln zł.

Trzeba jednak marszałkowi przyznać, że zasada „koszula bliższa ciału” obowiązywała również w poprzednich kadencjach – np. za marszałka Krzysztofa Grabczuka na pierwszym miejscu była Chełmszczyzna, a za Sławomira Sosnowskiego, okolice Radzynia Podlaskiego. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here