Marta Gajowniczek wicemistrzynią Europy!

Życiowy sukces odniosła utalentowana zawodniczka Cementu Gryf Chełm, Marta Gajowniczek. 15-letnia podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zdobył tytuł wicemistrzyni Europy w zapasach.


Mistrzostwa Europy do lat 15 w zapasach odbyły się w Bułgarii. Cement Gryf Chełm na tych zawodach reprezentowała Marta Gajowniczek. Podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa przez eliminacje szła jak burza. Prezentując świetne przygotowanie techniczne i taktyczne, po dwóch zwycięskich walkach znalazła się w finale. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy tak poważny występ chełmskiej zawodniczki w międzynarodowej imprezie.

W swoim pierwszym pojedynku Gajowniczek nie dała żadnych szans reprezentantce gospodarzy, z którą wygrała przez położenie na łopatki. W walce, której stawką był awans do finału, zapaśniczka Cementu Gryf Chełm, pokonała zawodniczkę z Białorusi. Ucząca się na co dzień w Szkole Podstawowej nr 1 Marta Gajowniczek w pewnym momencie wykonała swój ulubiony chwyt, tzw. biodro i odniosła „łopatkowe” zwycięstwo.

W decydującym o złotym medalu boju zawodniczka z Chełma zmierzyła się z Rosjanką. W tej walce lepsza jednak okazała się rywalka. Gajowniczek ostatecznie zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy do lat 15, co jest jej olbrzymim sukcesem. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here