„Maryśka” pod licznikiem

Świdniccy policjanci zatrzymali 27-latka, który ukrywał ponad 400 dilerskich działek marihuany. Swój „towar” mężczyzna ukrył w skrzynce z licznikiem gazowym.


Świdniccy mundurowi, kontrolując klatkę schodową jednego z bloków w Świdniku, wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Przy wyjściu ewakuacyjnym, w skrzynce z licznikiem gazu, znaleźli reklamówkę, a w niej susz roślinny.
– Policjanci pozostawili znalezisko na miejscu i podjęli obserwację. Po jakimś czasie do skrzynki przyszedł mężczyzna, który wyjął reklamówkę i włożył do niej narkotyki. Na widok policjantów zaczął uciekać – mówi mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Okazało się, że właściciel torby z suszem to 27-letni świdniczanin. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, gdzie odnaleźli kolejne działki dilerskie suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że obie zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 400 działek. Prokuratura Rejonowa w Świdniku zastosowała wobec mężczyzny dozór. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. (w)