Masa rowerowych atrakcji

W najbliższy piątek, 26 maja, Stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów zaprasza wszystkich świdniczan na jubileuszową Masę Krytyczną. W programie, oprócz przejazdu obok najważniejszych rowerowych inwestycji, przewidziano liczne atrakcje, ponieważ, że ŚMK kończy w tym roku 5 lat.
– Spotykamy się o godzinie 17 na placu Konstytucji 3 maja na rowerach. Ta Masa Krytyczna będzie mieć szczególny charakter, bo w tym roku obchodzimy piąte urodziny. Od pięciu lat przez okrągły rok w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18 odbywają się Masy Krytyczne. Ich celem jest pokazanie mieszkańcom Świdnika, co „rowerowego” dzieje się w mieście. Podczas spotkań mówimy o realizowanych lub planowanych inwestycjach. Chętnie dzielimy się też wiedzą na temat infrastruktury i bezpieczeństwa rowerzystów. Przejazdy pokazują wyzwania, które stoją przed naszym miastem, ale także zrealizowane już inwestycje – mówi Małgorzata Pastusiak, rzecznik Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
Z okazji piątych urodzin 26 maja Stowarzyszenie zaplanowało mnóstwo atrakcji. Będzie malowanie buziek, modelowanie balonów i rysunki, kredą.
– Wszystkich szczegółów nie chcemy zdradzać, aby uczestnicy mieli niespodziankę – dodaje M. Pastusiak. – Zapraszamy całe rodziny, bo to przecież Dzień Matki. O godz. 18 wyruszymy w trasę jubileuszowego przejazdu. Będzie ona wiodła obok najważniejszych wg nas inwestycji, na których powstanie mieliśmy wpływ. Gdy zaczynaliśmy swoją przygodę 5 lat temu, w Świdniku były tylko 4 ulice (niewiele ponad 4 km) z udogodnieniami dla rowerzystów. Obecnie jest ich aż 15 z infrastrukturą rowerową, które stanowią 15 km, a w tym roku planowane są kolejne 3 ulice. (w)