Masakra pod Krasnymstawem

Tak dramatycznego wypadku w powiecie krasnostawskim dawno nie było. Zginęli 27-letni motocyklista i 40-letnia kobieta jadąca fordem. Pojazdy zderzyły się na obwodnicy Krasnegostawu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 czerwca, po godzinie 18.00.

– Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tragicznym wypadku na skrzyżowaniu ulic Sokołowskiego i Bojarczuka w Krasnymstawie – opowiada komisarz Piotr Wasilewski z KPP w Krasnymstawie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie, że jadący obwodnicą (ul. Sokołowskiego) 27-letni motocyklista z gminy Krasnystaw uderzył w bok wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej (ul. Bojarczuka) forda.

– Siła uderzenia była tak silna, że auto przewróciło się na bok. Kierująca osobówką 40-letnia mieszkanka Krasnegostawu oraz motocyklista zostali przetransportowani do szpitala, gdzie pomimo prowadzonych czynności ratunkowych nie udało się uratować ich życia – dodaje Wasilewski.

Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tragedii zajmują się krasnostawscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że motocyklistów, podobnie jak rowerzystów, nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy od ich rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania techniki jazdy do prędkości i warunków panujących na drodze – podsumowuje komisarz Wasilewski. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here