Masz nietypowe odpady?

Przepisy dotyczące zagospodarowania odpadów komunalnych są rygorystyczne, ale nie wpływa to znacząco na zmniejszenie liczby dzikich wysypisk. Mogą im zapobiec m.in. zbiórki nietypowych odpadów. Mieszkańcy gminy Krasnystaw takich niepotrzebnych rzeczy mogą się pozbyć w łatwy sposób podczas dwóch mobilnych zbiórek, z których pierwsza już się zaczęła.

Starych opon ani sprzętów nie trzeba nigdzie wozić, wystarczy wystawić je przed posesję. Wynajęta przez gminę Krasnystaw firma odbiera: meble i inne odpady wielkogabarytowe, na przykład krzesła, fotele, dywany i wykładziny, kołdry i poduszki, wózki dziecięce, rowery i duże zabawki. Oddać można również zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym telewizory, lodówki, pralki, komputery, monitory, drukarki i żarówki, a także opony z samochodów osobowych, motocykli i motorowerów z wyłączeniem opon rolniczych i ciężarowych.

Nie można wystawiać na przykład elementów wyposażenia łazienek, odpadów poremontowych ani części samochodowych, które należy przekazywać do stacji demontażu pojazdów. Mobilne zbiórki ruszyły 11 maja i potrwają do 28 maja.

Jako pierwsi nietypowych odpadów pozbyli się mieszkańcy Windniówki, Latyczowa, Niemienic Kolonii, Rońska, Zażółkwi i osiedla Białka, a także Niemienic i Białki. We wtorek, 18 maja, akcja jest planowana w Stężycy Nadwieprzańskiej i Stężycy Łęczyńskiej. Na czwartek, 20 maja, odpady powinni przygotować mieszkańcy Stężycy Kolonii i Zakręcia Kolonii. We wtorek, 25 maja, zbiórka odbędzie się w Jaślikowie i Jaślikowie Kolonii.

W czwartek, 27 maja, odpady będą odbierane od właścicieli posesji w Małochwieju Dużym i Tuligłowach. Ostatnim dniem akcji będzie piątek, 28 maja, gdy nietypowych śmieci będą się mogli pozbyć mieszkańcy Małochwieja Małego, Zastawia Kolonii i miejscowości Łany. W pozostałych miejscowościach akcja jest planowana między 1, a 22 lipca. Odpady trzeba wystawić w dniu akcji do 7:15. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here