Maszyna pracuje, dziecko obserwuje

W placówce terenowej KRUS w Krasnymstawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom dziewiątego ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Wzięło w nim udział 118 uczniów z 19 szkół z terenu powiatu krasnostawskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. W klasach 0-3 SP laureatami zostali: 1. Przemysław Szadura (SP w Siennicy Nadolnej), 2. Kacper Pachuta (SP w Jaślikowie), 3. Maja Dziedzic (Zespół nr 3 Przedszkola i SP w Krasnymstawie). W klasach 4-6 SP: 1. Milena Szewczak (SP w Łopienniku Nadrzecznym), 2. Natalia Kłonica (SP w Tarzymiechach Pierwszych), 3. Małgorzata Jóźwiak (SP w Izbicy).

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Mikuła (SP w Chłaniowie), Maja Matwiej (SP w Orłowie Drewnianym), Aleksandra Pliszczyńska (SP nr 4 w Krasnymstawie), Karolina Żeliszczak (SP w Gorzkowie), Karol Kowalczyk (SP w Małochwieju Dużym), Magdalena Frańczuk (SP w Krupem), Mikołaj Marucha (SP w Małochwieju Dużym), Kinga Dobosz (SP w Małochwieju Dużym), Aleksandra Taranowska (SP w Gorzkowie), Karolina Wawrzyszczuk (SP w Żulinie), Julia Dudek (SP w Wirkowicach II), Anna Kiszczak (SP w Łopienniku Nadrzecznym). (k)