Mazda skasowała rower

22-latek ze Świdnika potrącił 78-letniego rowerzystę prawidłowo przejeżdżającego skrzyżowanie po ścieżce rowerowej. Emeryt odniósł obrażenia kwalifikujące zdarzenie jako wypadek drogowy. Kierowca, nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia.


Trudno zrozumieć zachowanie kierowcy. Zapis kamer monitoringu przedstawia jak rowerzysta w wyznaczonym miejscu przejeżdża al. Lotników Polskich w Świdniku. Dla kierowcy mazdy musiał być widoczny z daleka. Jak na dłoni widać, że auto w ogóle nie wytraca prędkości. Mazda jedzie wprost na rower. Na szczęście trafia w tył jednośladu. Ale siła uderzenia jest duża, widać jak rower zostaje odrzucony w bok.

Starszy człowiek upada na ziemię. – Dzięki zapisowi z kamer monitoringu szybko ustalono kierowcę samochodu, który potrącił przejeżdżającego przez przejazd dla rowerów cyklistę, a następnie nie zatrzymując się oddalił się z miejsca zdarzenia – mówi aspirant Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Sprawcą wypadku okazał się 22-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna przyznał się do potrącenia rowerzysty i oświadczył, że spanikował, dlatego oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here