Medal i wyróżnienia dla Satori

Coraz głośniej o Chełmskiej Szkole Karate Kyokushnin Satori. W ostatnim czasie jedna z jego zawodniczek zdobyła medal na mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, a dwóch zawodników odebrało listy gratulacyjne od wójta gminy Chełm.


W drugiej połowie maja w Białej Podlaskiej odbyły się mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w karate. Chełmska Szkoła Karate Kyokushin Satori przywiozła z nich jeden brązowy medal, który zdobyła Rozalia Bielak w kat. kumite dziewcząt 12-13 lat do 40 kg. Pozostali zawodnicy pomimo twardych i wyrównanych walk nie dali rady sprostać swoim rywalom i musieli uznać ich wyższość. W turnieju udział wzięło ponad 420 zawodników z 53 klubów Polski wschodniej. Turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie, odbył się na sześciu matach a przygotowany był przez Bialski Klub Karate Kyokushin.

Dwa dni później dwóch zawodników Satori – Tycjan Bielak i Bartosz Pachuta – zostali wyróżnieni przez wójta gminy Chełm Wiesława Kociubę listem gratulacyjnym oraz nagrodami rzeczowymi za wysokie wyniki w rywalizacji sportowej na arenie ogólnopolskiej. Obydwaj młodzi karatecy mają po 9 lat i są uczniami SP w Żółtańcach. Karate kyokushin trenują od ponad dwóch lat i mają już na swoim koncie kilkanaście medali i pucharów. Ich zaangażowanie w walkę oraz wielka determinacja pozwala na osiągnięcie wysokich rezultatów podczas każdego turnieju. W klubie w swojej kategorii wiekowej jak i wagowej nie mają sobie równych. k

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here