Medal za medalem

Reprezentanci Cementu Gryf Chełm nie zwalniają tempa. Z każdych zawodów wracają z medalami. Ostatnie ich starty zakończyły się kolejnymi sukcesami. Tegoroczny dorobek medalowy rośnie z każdym tygodniem!

W Warszawie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski. Dwie zawodniczki Cementu Gryf Chełm stanęły na podium. Mistrzostwo zdobyła Anna Urbanowicz, a wicemistrzostwo – Karina Konarska. Ich wyniki sprawiły, że w generalnej klasyfikacji uczelni puchar za trzecie miejsce wywalczyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Również w stolicy odbył się coroczny XXVII Memoriał Wacława i Piotra Rydzewskich w najmłodszych kategoriach wiekowych. Z tych zawodów młodzi adepci zapasów wrócili z pięcioma medalami. Srebrne zdobyli Damian Rudy i Filip Zając, a brązowe: Iwo Borowiec, Oskar Misiec i Damian Woźnicki. Na piątych miejscach uplasowali się Michał Woźniak i Karol Piekło. Ósmą lokatę zajął Michał Szwalikowski.

Kolejnych sześć medali zdobyły zapaśniczki w mistrzostwach Polski juniorek. Wszystkie koloru brązowego. Na podium stanęły: Wioletta Giers, Katarzyna Jargieła, Aleksandra Łysomirska, Magdalena Małek, Aleksandra Maziarczyk i Joanna Barabas. Na piątych pozycjach mistrzostwa ukończyły Weronika Chapska i Patrycja Dudek. Siódme miejsca zajęły Klaudia Solan oraz Monika Białach. Trenerami zawodniczek są Dariusz Kucharski i Igor Lobas. A za dwa tygodnie odbędą się mistrzostwa Polski seniorek z udziałem najlepszej chełmskiej zawodniczki Katarzyny Krawczyk. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here