Medale chełmskich karateków

Zawodnicy i zawodniczki chełmskich klubów Karate Kyokushin – Satori i Kanku – wzięli udział w szóstym międzynarodowym turnieju karate kyokushin Przełęcz Cup. Z sukcesami.

Zawody odbyły się w Dukli. Wystartowało w nich 15 klubów, w sumie 220 karateków, w tym chełmianie z Kanku i Satori. Sportowcy ChSKK Satori zdobyli siedem medali. W kata brąz wywalczyła Zuzanna Jaszczuk, a w kumite złoto zdobyli Tycjan Bielak i Mateusz Hurko, a brąz: Dagmara Kozak, Adam Wójtowicz, Jakub Olasek i Filip Sierpiński. W klasyfikacji drużynowej Satori zajęło 8 miejsce. – To w tak dobrze obsadzonym turnieju zadowalająca lokata, biorąc pod uwagę bieżącą sytuację związana z pandemią – komentuje Bartłomiej Zakrzewski – szkoleniowiec Satori.

Z tej samej imprezy Klub Karate Kyokushin Kanku przywiózł jeden medal. Brąz go w kumite w kat. kadetek wywalczyła Estera Szopa. Pozostali zawodnicy Kanku, Marcel Rojek i Karina Wojciszko, pomimo wielkiej woli walki, musieli uznać wyższość przeciwników. Sędzią maty w kata i kumite był sensei Krzysztof Kozioł (1 Dan), a zawodników Kanku do startu przygotowywał sensei Waldemar Kozioł (3 Dan). (k)