Medale chełmskich pięściarzy

Zawodnicy MKS Olimp Chełm bardzo dobrze zaprezentowali się podczas mistrzostw województwa lubelskiego w boksie. Zdobyli 4 złote medale!

Na mistrzostwa województwa lubelskiego w boksie pojechało pięciu zawodników Olimpu Chełm, trenowanych przez Marcina Kowalczyka i Józefa Radziewicza. W kat. kadet w wadze 60 kg Mateusz Wojtiuk pokonał w półfinale zawodnika Berej Boxing Lublin Wiktora Ulanowicza 3:0 i w finale, który odbędzie się w innym terminie, zmierzy się z Norbertem Kowalskim (także Berej Lublin).

W kat. kadet 63 kg Kornel Czajkowski wygrał półfinał z Dawidem Bilyalem z Motortu Lublin 3:0, a w walce finałowej pokonał Szymona Kurka ze Skoku Puławy 2:1. Czajkowski został uznany na najlepszego pięściarza wśród kadetów i odebrał okazały puchar. W kat. junior 71 kg mistrzem województwa został kolejny zawodnik Olimpu Chełm – Filip Pszenniak, który w finale pokonał Jakuba Tokarskiego z Hetmana Zamość.

W kat. młodzik 48 kg i młodzik 57 kg złoto bez walki zdobyli odpowiednio: Bogdan Kirył i Jakub Ręcławowicz. – Po ważeniu oficjalnym i zatwierdzeniu przeciwników, nasi zawodnicy zostali poinformowani o tym, że trenerzy tych zawodników nie dopuścili ich do walk – opowiada Józef Radziewicz. Kirył i Ręcławowicz wystartują w mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w dniach 23-30 czerwca. (kg)