Medale młodych zapaśników

Dwa medale przywieźli z rozegranego w Warszawie Pucharu Polski kadetów (15-17 lat) w zapasach w stylu klasycznym, zawodnicy Cementu Gryf Chełm.

Puchar Polski był jednocześnie pierwszą eliminacją do mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywanych w ramach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Świetną formę na warszawskich matach zaprezentował uczeń II LO w Chełmie Iwo Borowiec. W jego kategorii wagowej do walk o medale przystąpiło 30 zawodników. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba w drodze do finału pokonał czterech przeciwników. W walce o złoto musiał jednak uznać wyższość zawodnika WKS Śląsk Wrocław Jakuba Sucheckiego i ostatecznie zdobył srebro.

Drugi medal dla Cementu Gryf wywalczył uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Hubert Sidoruk. W wadze Huberta do 65 kg wystartowało 38 zawodników. Sidoruk drodze do półfinału pokonał czterech przeciwników, ale w pojedynku o finał uległ reprezentantowi GKS Cartusia Kartuzy Noe Wolskiemu i ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Blisko zdobycia medalu był też drugi uczeń ZST Filip Zając, który zajął piąte miejsce. Na dziesiątej lokacie zawody ukończył Tymoteusz Kańczugowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chełmie. (kg)