Medale w karate

Kolejne udane stary zaliczyli zawodnicy i zawodniczki chełmskich klubów karate kyokushin Satori i Kanku. Tym razem medale przywieźli z Tomaszowa Lubelskiego z turnieju ku pamięci Sosai Masutatsu Oyama.

Saroti wywalczyła w Tomaszowie Lubelskim 20 pucharów z czego 3 za konkurencję kata i 17 za kumite. Poszczególne miejsca zajęli: kata: 1. Oliwia Urbańska, 3. Rozalia Bielak i Dawid Wurszt, kumite: 1. Aleksandra Jaszczuk, Tycjan Bielak, Bartosz Pachuta, Mateusz Hurko, 2. Hanna Grochecka, Oliwia Urbańska, Wiktoria Kaniewska, Rozalia Bielak, Marcel Grabowski, Jan Koper, 3. Kinga Radzichowska, Zofia Wasiuk, Adam Torbiczuk, Karol Grabowski, Michał Babicz, Sebastian Kilar, Dawid Wurszt.

– Turniej w Tomaszowie był możliwością do wystawienia najmłodszych zawodników, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności. Jesteśmy ze wszystkich bardzo zadowoleni, z każdej walki zarówno tej wygranej jak i tej, w której trzeba było pogodzić się z porażką. Ważne jest to, aby wyjść na tatami i dać z siebie jak najwięcej – mówi Bartłomiej Zakrzewski – trener Satori.

Chełmskie Kanku przywiozło z tej samej imprezy dwa medale. Estera Szopa w kategorii 2010-2011 w kata stanęła na trzecim stopniu podium, a w kumite pow. 40 kg, zdobyła złoto.

Sędziami maty byli sensei Waldemar Kozioł i sensei Krzysztof Kozioł z Kanku. (k)