Medale w karate

Klub Karate Kyokushin Kanku z Chełma i Chełmska Szkoła Karate Kyokushin Satori, wzięły udział w dziesiątej edycji ogólnopolskiego turnieju mikołajkowego w karate, jaki odbył się w Łabuńkach.

Turniej zorganizowany został przez Zamojski Klub Karate Kyokushin. W zawodach udział wzięło dwoje reprezentantów Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie, Maja Gorzała i Marcel Rojek (rocznik 2010). Sędzią maty był sensei Krzysztof Kozioł. Maja Gorzała w swojej kategorii w kumite, stanęła na najwyższym stopniu podium, po przemyślanych i doskonałych technicznie walkach, zdobywając przez wazari i ipon pierwsze miejsce. W kategorii kata Maja była trzecia. Marcel Rojek w kata i kumite był trzeci.

W tym samym turnieju wystartowała też silna ekipa ChSKK Satori, która przywiozła do domu aż 19 medali! Na najwyższym stopniu podium w kategorii kumite stanęli: Rozalia Bielak, Zuzanna Jaszczuk, Mateusz Hurko, Fabian Nafalski, Bartosz Pachuta. Po srebro sięgnęli: Kinga Radzichowska, Angelika Chomik, Hubert Czarnecki, Filip Sierpiński, Adam Wójtowicz. Brąz zaś zdobyli: Dagmara Kozak, Wiktoria Kaniewska, Tycjan Bielak, Wiktor Czarnecki, Tymon Ferenc, Dawid Wurszt.

W kategorii kata złoto zdobył Dawid Wurszt, a srebro: Zuzanna Jaszczuk i Dagmara Kozak. – Nasi zawodnicy przyzwyczaili już nas do dużej ilości medali na każdych zawodach, więc i tym razem nas nie zawiedli. Walczyli w bardzo dobrym stylu i praktycznie każdy z nich stanął na podium – komentuje sensei Wojciech Kłodnicki (1 dan), szkoleniowiec Satori oraz jeden z sędziów turnieju. (k)