Medale w kickboxingu

W Bałtowie, w parku jurajskim, odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów młodszych i starszych w dwóch wersjach, szermierki na ręce i nogi, walki przerywane oraz walki ciągłych na macie. Spory sukces odniosły na imprezie zawodniczki Skorpiona Włodawa.

W zawodach wzięło udział ok. 650 sportowców. Imprezę zorganizowali: Fundacja Iron Angels oraz klub One Punch Ostrowiec Świętokrzyski, a wydarzeniu patronował Polski Związek Kickboxingu.

Wielki sukces odniosła zaledwie 10-letnia zawodniczka Skorpiona Włodawa Karolina Bruchacka, która w kat. do 28 kg zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski pokonując w półfinale zawodniczkę z Piaseczna. W finale Karolina przegrała minimalnie (2:3) z zawodniczką z Pabianic. Bruchacka to najmłodsza zawodniczka w 16-letniej historii klubu, która sięgnęła po tytuł mistrzowski.

Nie zawiodła Anna Schweisser, która w kat. najcięższej swoją walkę wygrała przed czasem. Anna, mimo przegranej pierwszej rundy, po wskazówkach narożnika wygrała przed czasem w drugiej rundzie z o wiele więcej ważącą i wiele wyższą mistrzynią Polski z Zielonej Góry. Niestety Schweisser nie wyszła do półfinału z powodu kontuzji i musiała zadowolić się brązem.

Dobrze spisała się inna reprezentantka Skorpiona Julia Oszust startująca w kategorii razem z Anią Schweiser. Był to debiut w tak dużej imprezie 14-letniej zawodniczki z Włodawy. Co prawda Oszust przegrała, ale nie z byle kim bo z wicemistrzynią Polski z klubu ŁKS Boks Łódź i ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Klub dziękuje: Wiesławowi Blicharskiemu z firmy Handbud z Włodawy, urzędowi miejskiemu i burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu za dotacje finansowe, dzięki którym zawodniczki Skorpiona mogą jeździć na zawody. Klub dziękuje też staroście powiatu włodawskiego Andrzejowi Romańczukowi za pomoc finansową, Mariuszowi Czujowi, radnemu Włodawy, Piotrowi Linkiewiczowi, członkowi zarządu, za cenne rady, Andrzejowi Wysokińskiemu za przygotowanie wytrzymałościowe do walk Ani Schweisser oraz Renacie Pastryk i Małgorzacie Chomie.

Sekcja kickboxingu MKS „Mechanik” Skorpion informuje też, że otwiera nabór do nowej grupy dzieci od 7 do 11 roku życia. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w tygodniu. (i)