Medale włodawskich kickboxerek

Trzy medale wywalczyły w turnieju kickboxingu, rozegranym w Skarżysku Kamiennej zawodniczki MKS Skorpion Mechanik Włodawa. Podopieczne Sylwestra Protasa zdobyły dwa złote krążki i jeden brązowy.

W zawodach wystąpili zawodnicy z całej Polski z 34 klubów. W kategorii 28 kg w walkach ciągłych na macie zadebiutowała 10-letnia Karolina Bruchacka, która zdobyła złoto. Pierwsze miejsce w kat. kadetek starszych 65 kg wywalczyła też Julia Oszust. Udanie zadebiutował kadet starszy mierzący 191 cm wzrostu Bartosz Górny.

W kat. najcięższej, mieszkaniec Włodawy toczył wyrównane pojedynki i choć zajął siódme miejsce, może być w pełnie zadowolony z występu, co podkreślają trenerzy Mechanika. Do ringu po raz kolejny weszła juniorka młodsza Anna Schweisser. Zdobyła brąz, ale występu nie może zaliczyć do udanych, bo była zaliczana do głównych faworytów w walce o złoto. Anna zanotowała słabszy występ i w półfinale przegrała na punkty z zawodniczką z Nowej Soli.

Następnymi zawodami w kalendarzu Polskiego Związku Kickboxingu jest Puchar Polski K-1, który odbędzie się w Warszawie, jednak na dzień dzisiejszy występ Anny Schweisser stoi pod znakiem zapytania. Kolejne zawody to turniej kickboxingu również w Warszawie dla dzieci i kadetów w formach na macie, na którym wystąpią Karolina Bruchacka, Julia Oszust, Bartosz Górny oraz dwoje dzieci w wieku 7-9 lat. Wyjazd do Skarżyska Kamiennej był możliwy dzięki dofinansowaniu z urzędu miejskiego we Włodawie oraz wieloletniemu sponsorowi Wiesławowi Blicharskiemu, właścicielowi firmy F.H.U Handbud. (kg)