Medale z dostawą do domu

Pandemia uniemożliwiła organizację gali „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego”. Starostwo o wyróżniających się mieszkańcach powiatu jednak nie zapomniało i będzie ich odznaczać sukcesywnie, odwiedzając gminy przy okazji sesji lub innych spotkań.

Gala „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego” organizowana była od kilku lat przez starostę w Chełmskim Domu Kultury. Wśród nominowanych do nagrody byli samorządowcy, społecznicy, ludzie kultury a także zespoły ludowe. A przy okazji nadania odznaczeń odbywały się występy. W tym roku, z powodu panującej pandemii, powiat musiał odstąpić od dotychczasowej formuły.

– Ale nie chcemy zarzucać przyjętego zwyczaju i nadal będziemy doceniać naszych mieszkańców – zapewnia Piotr Deniszczuk, starosta chełmski. – Uznaliśmy, że z powodu sytuacji epidemicznej będziemy wręczać wyróżnienia sukcesywnie, na przykład przy okazji uczestniczenia w sesjach rad gmin lub innych spotkań w gminach.

Pierwsze odznaczenia starosta wręczył w minionym tygodniu przy okazji zaproszenia na sesję rady gminy. Otrzymali je mieszkańcy gminy Wierzbica: poeta Antoni Rzeźniczuk i muzyk Bronisław Kister. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here