Medycy z najwyższej półki

Prof. Konrad Rejdak

Profesorowie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Konrad Rejdak i Krzysztof Tomasiewicz znaleźli się w gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2020 roku.

– Ranking stu najważniejszych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia od 19 lat przygotowuje portal „Puls Medycyny”. Pretendenci do tytułu, oceniani są przez wybitnych ekspertów pod względem osiągnięć i dokonań na przestrzeni minionego roku, reputacji zawodowej i wpływu w środowisku oraz siły publicznego oddziaływania, a w każdej z tych kategorii jurorzy przyznają od 0 do 10 punktów – wyjaśnia dr Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – W najnowszym rankingu w gronie 100-tu wyróżnionych medyków znalazło się dwóch profesorów naszego uniwersytetu.

Miejsce 25-te, „Puls Medycyny” przyznał profesorowi Konradowi Rejdakowi, specjaliście neurologii, kierownikowi Katedry i Kliniki Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4. Prof. Rejdak jest członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członkiem Zarządu Głównego i prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (kadencja 2021-2024), konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii w województwie lubelskim. Zasiada w Panelu Naukowym Europejskiej Akademii Neurologii.

Pozycję 95-tą w rankingu zajął profesor Krzysztof Tomasiewicz, specjalista chorób zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, członek Rady Medycznej do spraw Covid-19.

Na czele „Listy Stu” najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2020 roku znalazł się prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon – kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i ordynator I Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Z kolei najważniejszą w 2020 roku postacią w systemie ochrony zdrowia w roku 2020 według „Pulsu Medycyny” był urzędujący minister zdrowia Adam Niedzielski. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here