Medycy z nową areną sportową

Nowa hala dysponuje widownią na 800 kibiców i jedną z największych w Polsce ściankę wspinaczkową

Praktycznie gotowa jest już nowa hala sportowa, którą przy ul. Chodźki postawił Uniwersytet Medyczny. Aktualnie trwają tu jeszcze prace instalacyjno-wykończeniowe oraz prowadzone są odbiory. Całość ma zostać udostępniona studentom, ale również kibicom wraz z początkiem roku akademickiego 2021/2022. Obiekt zastąpił tymczasową konstrukcję, która stała w tym miejscu od 1991 roku.

Inwestycja, której generalnym wykonawcą była firma Mirbud S. A. ze Skierniewic pochłonęła łącznie ponad 59 mln zł, z czego prawie 18 mln zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Powierzchnia całkowita hali przekracza 11 tys. m2, a użytkowa sięga prawie 8 tys. m2. Na tej powierzchni ulokowano m. in. wielofunkcyjną salę sportową z trybunami dla 800 osób, ściankę wspinaczkową (jedną z największych w Polsce – dod. red.), siłownię, salę fitness, salę aerobową, dwie sale do squasha, salę do tenisa stołowego, salę sportów walki. Ponadto są tu pomieszczenia medycyny sportowej oraz sale prób i sala wokalna powstałe z myślą o uczelnianym zespole pieśni i tańca.

– To nowoczesny obiekt, dzięki któremu w komfortowy sposób będą mogły być prowadzone zajęcia oraz rozgrywane zawody sportowe – mówi dr n. med. Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Wokół hali powstały drogi dojazdowe, parkingi, oświetlenie terenu, ale także boiska zewnętrzne do koszykówki, siatkówki i tenisa. Swojego zachwytu całym obiektem nie kryją najbardziej zainteresowani, czyli aktualni studenci UM.

– Stara hala była powodem do wstydu, a nowa widać, że jest na światowym poziomie. Widząc taki obiekt już nie mogę doczekać się, kiedy będziemy mogli z niego skorzystać – cieszy się Martyna, studentka pierwszego roku medycyny. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here