Medyki się otworzyły

(26 marca) Uczniowie każdego kierunku chełmskich „Medyków” zaprezentowali się najlepiej jak mogli w czasie X Targów Wiedzy i Umiejętności.

I tak, podczas Dnia Otwartego, w pracowni dentystycznej uczniowie wykonywali szynę ozdobną na uzębienie, a w pracowni farmaceutycznej odbył się pokaz wykonania ręcznego czopków, proszków i globulek. Odwiedzający tego dnia Medyczne Studium Zawodowe licealiści ochoczo zaglądali do pracowni masażu, gdzie przyszli masażyści wykonywali masaż relaksacyjny oraz masaż work-site.

Za to prawdziwe oblężenie można było zaobserwować w pracowni kosmetycznej, gdzie trwały zabiegi pielęgnacyjne twarzy, a przyszłe kosmetyczki dzieliły się z licealistkami technikami makijażu czy stylizacji brwi henną. Słuchaczki kierunku higienistka stomatologiczna przekonywały zaś młodzież, że podstawą naszego zdrowia jest prawidłowa higiena jamy ustnej, a słuchacze kierunku opiekun medyczny udzielali porad dotyczących opieki nad osobą chorą i niesamodzielną.

Przyszli opiekunowie prezentowali różne formy zabaw edukacyjnych dla przedszkolaków, a odwiedzający pracownię terapeutów zajęciowych uczyli się podstaw technik zdobnictwa i dekoratorstwa (decoupage, powertex, scrapbooking, etc.). Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną można było też poddać się ćwiczeniom symulacyjnym na narkogoglach i alkogoglach. Ci, którzy odważyli się wziąć w nich udział, z pewnością zapamiętają je na długo. (opr. pc)