Medyki z siłownią pod chmurką

Jak zapewnia dyrektor Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie, Małgorzata Szyszkowska, z możliwości łączenia aktywności fizycznej z przebywaniem na świeżym powietrzu będą korzystali nie tylko uczniowie studium, ale także okoliczni mieszkańcy.

Siłownia składa się z ośmiu urządzeń, po dwa stanowiska każde. Wszystkie mają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i są odporne na warunki atmosferyczne. W środę (26 września) odbyło się uroczyste otwarcie.

Przecięcia wstęgi dokonali: Marek Sikora – zastępca dyrektora Departamentu Kultury Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Małgorzata Szyszkowska – dyrektor szkoły, Krystyna Szpak-Lipińska – emerytowany dyrektor szkoły, ks. Piotr Mazurek z parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty, Jerzy Graniczka – pracownik szkoły, Monika Sikora – nauczyciel wychowania fizycznego i inicjatorka przedsięwzięcia oraz Gabriela Karyś i Jarosław Dywański, jako przedstawiciele społeczności uczniowskiej.

W projektowaniu siłowni brali udział sami uczniowie, a realizacja inwestycji została w całości sfinansowana ze środków Województwa Lubelskiego. (red)