Memem w burmistrza

Czy budowa nowego ratusza za 13 mln złotych była najpilniejszym i potrzebnym wydatkiem, czy widzimisię chcących luksusu włodarzy? Dyskusja na ten temat rozgorzała po umieszczeniu przez krytykujące władze miasta stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa memu z burmistrzem Waldemarem Jaksonem w roli uczestnika „Milionerów”. Sam burmistrz do, jak to określa, ataków internetowych hejterów nie chce się odnosić.
Dobiegająca końca adaptacja gmachu po Gimnazjum nr 2 na nową siedzibę Urzędu Miasta to wciąż w Świdniku gorący temat. Burmistrz Waldemar Jakson nie raz wyjaśniał, że nowy ratusz powstaje z myślą o mieszkańcach, którzy będą mogli załatwiać swoje sprawy w bardziej komfortowych warunkach, a obecny budynek, który od początku miał być tymczasowym, jest niefunkcjonalny i drogi w utrzymaniu. Jednak kwotę 13 mln zł, bo właśnie tyle ma kosztować adaptacja budynku po szkole, na nowy magistrat i wyposażenie go można byłoby wydać na pilniejsze potrzeby służące mieszkańcom, a na przenosinach ratusza skorzystają przede wszystkim sami urzędnicy.
Na facebookowym profilu Świdnik Wspólna Sprawa, który regularnie gani poczynania władz miasta, pojawił się ostatnio mem przedstawiający burmistrza Jaksona jako uczestnika teleturnieju „Milionerzy”. Obrazek opatrzono podpisem „Świdniczanie, uczestnik teleturnieje potrzebuje, Waszej pomocy w odpowiedzi na pytanie. Czy wybrał dobrze”. A pytanie jakie postawiono brzmi: „Jesteś burmistrzem Świdnika. Masz 13 mln zł. Co robisz?: a) budujesz odkryty basen, b) budujesz ulicę Kusocińskiego, c) kończysz kolektor deszczowy, d) budujesz sobie nowy urząd”. Autor posta dał również możliwości wskazania internautom, która z tych inwestycji jest w mieście najpotrzebniejsza. Według nich jest to odkryty basen. Pod grafiką pojawiło się wiele komentarzy. Część internautów napisała, że oprócz basenu miasto powinno zadbać o większą ilość busów do Lublina i z powrotem, także w godzinach wieczornych.
– „Mieszkam w Świdniku od urodzenia i przez te 35 lat miasto nic nie zrobiło ani z basenem, ani z parkami, jedynie wywalano pieniądze w błoto. Pamiętam, jak przy starej fontannie, gdzie obecnie stoi Galeria Venus, oglądało się projekt architektoniczny domu kultury. Później wszystko diabli wzięli i stała rudera, bo kasy brakowało. Podobnie stało się z budynkami przy al. Lotników Polskich, gdzie miał być internat i budynek ZST – wszystko zostało zrównane z ziemią – też kasy brakowało zapewne. Uważam, że w pierwszej kolejności należało zrobić modernizację basenów miejskich, aby mieszkańcy mieli gdzie spędzać upalne lato” – napisał jeden z internautów i dodał, że fotografia jest zabawna.
Znaleźli się też internauci, którym grafika z burmistrzem wydała się nie na miejscu. Uznali mem za słaby i dziecinny.
– Nieważne, co by obecna władza zrobiła, zawsze jest „szydera” i wytyki – napisał jeden z komentujących.
– Zawsze popieram inicjatywy ŚWS, ale tej całej nagonki na urząd nie rozumiem. Kiedyś w końcu trzeba było wynieść się z tego baraku, a barak zrównać z ziemią, bo patrząc, jak zaczyna wyglądać nasze nieduże centrum, to nie jest on wizytówką miasta – dodał inny.
Zapytaliśmy burmistrza Jaksona, co sądzi o memie, ale nie chciał się do tego odnieść. Jak wyjaśnił, „nie komentuje ataków internetowych hejterów i koncentruje się na pracy dla mieszkańców”. (w)