Meta na Starcie coraz bliżej

Stadion ma już gotową trybunę na ponad 1300 miejsc. Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace wykonuje konsorcjum firm Budimex i Tamex

Ku końcowi zmierzają prace na lekkoatletycznym stadionie Startu Lublin. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu, a jesienią obiekt zostanie wyposażony w niezbędną infrastrukturę.


– To już końcówka prac. Do końca września potrwa uzyskiwanie certyfikatów – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów lubelskiego ratusza.
Zaawansowanie prac przy przebudowie stadionu lekkoatletycznego wynosi ok. 80 procent.
– Wykonane zostało już boisko główne i bieżnie, jesteśmy w końcowej fazie robót na bieżni okólnej. Na boisku głównym pojawił się już system odwadniania i nawadniania, trwa pielęgnowanie położonej trawy. Na terenie budowy są już maszty oświetleniowe, mury okalające oraz konstrukcje pod telebim – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.
W ubiegłym tygodniu byliśmy na stadionie, żeby zdać państwu relację z postępu prac. Robotnicy uwijali się przy pracach ziemnych. – Trwają nasadzenia zieleni i końcówka prac z ustawianiem ekranów akustycznych dzielących stadion Startu i Motoru. Zostało już wykonane ogrodzenie terenu i końcówka uzbrojenia. W budynku trwają prace wykończeniowe związane z wentylacją, montażem oświetlenia, głośników czy podwieszanych sufitów i końcówka prac malarskich – dodaje pani rzecznik.
Z racji nieprzewidzianych wcześniej utrudnień termin zakończenia prac przesunął się do końca września. Wykonawca podpisał już w tej sprawie aneks do umowy. – Okazało się konieczne dłuższe palowanie w jednym miejscu, w drugim zaś, gdzie miał być zlokalizowany zbiornik, natrafiono na betonowe konstrukcje, które uniemożliwiły prace. Jednocześnie konieczne było przesunięcie zbiornika i wydłużenie ogrodzenia – wyjaśnia Beata Krzyżanowska.
Miasto zamówiło też dostawę sprzętu niezbędnego do przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych. W planach są trzy ich grupy: meble, wyposażenie stricte sportowe (materace, sprzęt do pomiaru czasu czy ruchome elementy do zawodów) i elementy do pielęgnacji zieleni i poliuretanowej nawierzchni. Ta ostatnia będzie miała kolor niebieski.
– Kończymy główne elementy prac, jednocześnie będą trwały odbiory – kończy rzeczniczka prezydenta Lublina. BCH