Metamorfozę SOSW czas zacząć

Wizualizacja rozbudowanego SOSW

Za pierwszym podejściem powiat rozstrzygnął przetarg na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku. Najlepszą ofertę złożyła firma z Lublina. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, z nowych pomieszczeń, w tym również z sali gimnastycznej, uczniowie skorzystają w przyszłym roku.


Do przetargu na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zgłosiło się 7 firm. Najkorzystniejszą cenę – 3,2 mln zł – zaproponowała firma Media-Bud Marcin Chocyk z Lublina.

Przypomnijmy, że na tę inwestycję powiat otrzymał pieniądze (4,1 mln zł) z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i co ważne, będzie się ona mogła odbyć bez wkładu własnego starostwa.

– Przebudowa sfinansowana zostanie w 100 proc. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – To dla nas ogromne wsparcie, bo jak wiemy powiaty nie dysponują dużymi budżetami inwestycyjnymi. Cieszę się, że już za kilkanaście miesięcy osoby niepełnosprawne będą miały do dyspozycji nowoczesny obiekt.

Plany zakładają rozbudowę budynku w kierunku południowym. Bryła nowej części będzie wkomponowana w otoczenie i połączona architektonicznie i funkcjonalnie z istniejącym budynkiem. W nowej części, na powierzchni ok. 420 mkw. znajdą się, między innymi: sala przeznaczona na żłobek, cztery sale dydaktyczne oraz sala gimnastyczna z całym zapleczem. Na dachu powstaną zielone tarasy, a cały obiekt przystosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa część budynku SOSW będzie gotowa w przyszłym roku.

SOSW w Świdniku ma obecnie prawie 200 podopiecznych. Są wśród nich przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej  do pracy, uczestnicy zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju i programu „Za życiem”. Placówka stawia na rozwój także w innych dziedzinach. Dyrekcja czyni starania, aby od przyszłego roku szkolnego powstać mogła tu również Specjalna Szkoła Branżowa I stopnia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here