Miasto bardziej zielone

Placu Konstytucji 3 Maja ma przyozdobić dodatkowa zieleń i donice z kwiatkami

Ratusz chce, żeby w mieście pojawiło się więcej zieleni. Dodatkowa roślinność i kwiaty mają przyozdobić m.in. plac Konstytucji 3 Maja i autobusowe przystanki, a jedną ze ścian budynku MOPS miałby przesłonić bluszcz.


O pomyśle poinformował na swoim profilu Facebook zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju, Marcin Dmowski.

– „Świdnik jest bardzo zielonym miastem – tak oceniają go przyjezdni, bo często docierają do nas takie głosy. Chcemy jednak, aby było jeszcze więcej roślinności, bo widocznie się to sprawdza i podoba, stąd pomysł na dodatkowe przyozdobienie miejskiej przestrzeni” – napisał Marcin Dmowski.

Wiceburmistrzowi chciałby np. by ścianę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od strony placu Konstytucji przyozdobił bluszcz, a na samym placu ustawić donice i skrzynki z roślinami i kwiatami, by „ożywić” betonową powierzchnię. Miałyby one stanąć również w pobliżu autobusowych przystanków.

– Niedługo przygotujemy konkretny projekt i dokładną wycenę całego przedsięwzięcia, ale zwykle nie są to ogromne koszty. Myślę, że ten plan uda się zacząć wprowadzać w życie już od wiosny przyszłego roku – zapowiada M. Dmowski.

Choć to na razie tylko plany, to wielu świdniczan już wyraziło dla nich swoją aprobatę dodając swoje pozytywne komentarze pod wpisem wiceburmistrza. Najbardziej dyskusyjny okazał się pomysł posadzenia bluszczu przy ścianie MOPS. Jego przeciwnicy obawiają się, że pnącze mogłoby doprowadzić do zawilgocenia i zniszczenia elewacji budynku.

JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here