Miasto dołoży i dopnie małą obwodnicę

Brakujący, kilkusetmetrowy odcinek Al. NSZZ „Solidarność”, będzie gotowy w tym roku

Urząd Miasta Świdnik rozstrzygnął przetarg na budowę drugiego etapu al. NSZZ „Solidarność”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga będzie gotowa przed końcem roku.


Wykonawcą ostatniego odcinka al. NSZZ „Solidarność” będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które w przetargu zaproponowało kwotę 3,2 mln zł. – To więcej niż zakładaliśmy na tę inwestycję (koszty oszacowane na 2,7 mln zł), ale zdecydowaliśmy, że dołożymy do niej. Zależy nam, aby prace mogły ruszyć jak najszybciej i aby jeszcze w tym roku al. Solidarności była ukończona – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Do przetargu stanęło w sumie 6 firm (WOD-BUD z Kraśnika, ERMANOS ze Skarżyska Kamiennej, PRD Lubartów, konsorcjum PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza, LS COMPLEX z Lublina i STRABAG), a zaproponowane przez nie kwoty wahały się od 3 do prawie 3,7 mln zł. Najtańszą ofertę z przyczyn formalnych miasto musiało odrzucić i wybrano kolejną najkorzystniejszą, zaproponowaną właśnie przez PRD Lubartów.

Zadaniem przedsiębiorstwa będzie wykonanie ponad półkilometrowej asfaltowej szosy między ulicami ks. Hryniewicza i Kusocińskiego, dzięki czemu domknięta będzie, mała, południowa obwodnica miasta, wraz z infrastrukturą towarzyszącą – oświetleniem, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i zatokami dla autobusów. Zadanie zostanie w całości sfinansowane ze środków miasta, ale jak przypomina wiceburmistrz, pierwszy 1,2- kilometrowy odcinek al. Solidarności, łączący al. Jana Pawła II i ul. Hryniewicza, który został oddany do użytku kilka miesięcy temu, powstał kosztem ok. 11,2 mln zł, z czego połowę stanowiły środki z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Miasto rozpoczęło także poszukiwanie firmy, która przebuduje ulicę Okulickiego. Na oferty czeka do 27 maja. Prace obejmą odcinek od ul. Wyspiańskiego do Kosynierów. W planach, oprócz wymiany nawierzchni, jest także remont chodników, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowa dodatkowych miejsc postojowych. Koszt zadania wyceniono na ok. 2 mln zł, z czego połowę stanowić będą środki pozyskane przez miasto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here