Miasto dołoży powiatowi

Drugi etap przebudowy ulicy Racławickiej, obejmujący modernizację odcinka między ulicami Kosynierów i Armii Krajowej, będzie zrealizowany do końca października tego roku

Świdnicki ratusz pomoże powiatowi w dokończeniu remontu ulicy Racławickiej, przekazując na ten cel 1,5 mln zł. Powiat pozyskał na tę inwestycję rządową dotację, ale ze względu na bardzo trudną sytuację budżetową nie był w stanie zapewnić potrzebnego wkładu własnego. Dzięki wsparciu miasta inwestycja dojdzie do skutku.


Pierwszy etap modernizacji ul. Racławickiej, jednej z głównych arterii Świdnika, łączącej wschodnią i zachodnią część miasta, zrealizowano pod koniec ubiegłej kadencji samorządu. Dokończenie przebudowy, czyli remont odcinka między ulicami Kosynierów i Armii Krajowej, stanął jednak pod znakiem zapytania, bo w kasie powiatu zabrakło pieniędzy.

Jak wyjaśniały obecne władze powiatu, wszystko przez ich poprzedników, którzy zakończyli swoją kadencję z wielką dziurą budżetową i środki, które miały zostać przeznaczone na wkład własny w inwestycję, na którą udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie, trzeba było przeznaczyć na wypłatę wynagrodzeń dla nauczycieli. Przebudowę ulicy Racławickiej prawdopodobnie uda się jednak dokończyć. W sukurs powiatowi chcą przyjść władze miasta i dołożyć do przedsięwzięcie 1,5 mln złotych.

– Chcemy pomóc powiatowi, bo ta droga leży na terenie miasta i współpraca dla dobra mieszkańców jest kluczowa. Dlatego zaproponuję radnym miejskim przekazanie na tą inwestycję 1,5 mln zł. To połowa potrzebnej kwoty na wkład własny i warunek, żeby przebudować ulicę – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Nad przekazaniem powiatowi wspomnianej kwoty miejscy radni głosować będą już na najbliższej, czerwcowej sesji. Pozytywna decyzja wydaje się być tylko formalnością, bo radni burmistrza mają w radzie zdecydowaną większość.

Dokończenie modernizacji ul. Racławickiej ma kosztować ok. 7 mln zł. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Kosynierów i Armii Krajowej, przebudowane będzie skrzyżowanie Racławickiej z Armii Krajowej, powstanie też nowe rondo u zbiegu z ulicą Kosynierów. Starostwo ogłosiło już przetarg, a wyłoniony wykonawca będzie miał czas na przeprowadzenie prac do października. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here