Miasto dołoży…

Jeszcze w tym roku przy ul. Piłsudskiego ma powstać „Plac Zabaw Bez Barier”

Miasto dołoży pieniędzy, by „Plac Zabaw Bez Barier” przy ul. Piłsudskiego powstał na czas, czyli jeszcze w tym roku. Firma WERAN z Wrocławia, która jako jedyna przystąpiła do przetargu na realizację inwestycji, wystawiła cenę o 30 tys. złotych przewyższającą kwotę, jaką na jej wykonanie, miał przeznaczoną Ratusz.


„Plac Zabaw Bez Barier” to jedna z inicjatyw zgłoszonych w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, na którą oddano 465 głosów. Zgodnie z projektem ma być to miejsce do rekreacji i integracji przystosowane do potrzeb dzieci o obniżonej sprawności ruchowej. Na placu ma stanąć m.in. karuzela oraz huśtawka wahadłowa typu „bocianie gniazdo”, z których mogą korzystać osoby na wózkach inwalidzkich, a cały obiekt ma uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych.

W kwietniu Urząd Miasta ogłosił przetarg na realizację inwestycji. Przystąpiła do niego tylko firma WERAN z Wrocławia wyceniając swoją pracę na 230 tys. zł, czyli ok. 30 tys. drożej niż zgodnie z kalkulacją projektu, przeznaczyło na nią miasto.

– Nie będziemy unieważniać przetargu. Przesuniemy środki na to zadanie z innej inwestycji, aby wszystko zrealizować jeszcze w tym roku – zapewnia jednak Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, plac zostanie oddany do użytku najpóźniej we wrześniu br. Będzie to już drugi tego typu plac zabaw w Świdniku. Od 2017 roku podobny znajduje się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie do dyspozycji dzieci w pełni sprawnych i tych z dysfunkcjami ruchowymi jest huśtawka z gondolą, karuzela i huśtawka wahadłowa i linarium. JN