Miasto liczy na miliony 

Za działkę, na której kiedyś znajdowała się „górka saneczkowa” miasto chce uzyskać co najmniej 6 mln złotych

Świdnicki ratusz wystawia na sprzedaż kolejne działki. Na ich sprzedaży chce zarobić ok. 14 mln złotych.

Działki, które pójdą „pod młotek”, zlokalizowane są na osiedlu Brzeziny II oraz przy ul. Gen. „Grota” Roweckiego. Na drugim z tych obszarów miasto w tym roku już sprzedało dwie działki o powierzchni pół hektara każda, za które jeden z lubelskich deweloperów zapłacił po 1,1 mln zł. Teraz przy Grota-Roweckiego miasto chce wystawić na licytację cztery kolejne nieruchomości – jedną o pow. 0,6 ha za 1,9 mln zł i trzy o pow. ok. 0,5 ha za ok. 1,7 mln zł każda. Przetarg prawdopodobnie zostanie ogłoszony w lipcu lub sierpniu br.

– To są bardzo atrakcyjne działki przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. Dzięki takim miejscom Świdnik staję się idealnym do mieszkania – cichym, spokojnym i bezpiecznym – przekonuje wiceburmistrz ds. inwestycji i rozwoju Marcin Dmowski.

Ratusz chce też sprzedać działkę o pow. 1,7 ha na osiedlu Brzeziny II. Chodzi o zielony plac między osiedlem TBS, ul. Akacjową i Klonową, gdzie kiedyś znajdowała się „górka saneczkowa”. Procedurę jej sprzedaży rozpoczęto kilka tygodni temu. Do 30 kwietnia mogły zgłaszać się osoby, które mają prawo pierwokupu. W sierpniu do licytacji będą mogli przystąpić inni zainteresowani. Cena wywoławcza to 6 mln zł. Teren też przeznaczony jest pod zabudowę wielorodzinną.

Ratusz liczy, że na sprzedaży wszystkich działek zarobi łącznie ok. 14 mln zł – Środki uzyskane w ten sposób chcemy przeznaczać na rozwój miasta, między innymi budowę żłobka, nowych dróg czy rozwój strefy aktywności gospodarczej – informuje M. Dmowski, dodając, że Biuro Obsługi Inwestora UM pracuje właśnie nad jak najszerszym dotarciem do potencjalnych nabywców. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here