Miasto pogoniło ślamazarnego wykonawcę

Nie będzie w najbliższym czasie oczekiwanej przez mieszkańców przebudowy ulicy Zamenhofa w dzielnicy Dziesiąta. Miasto zerwało umowę z dotychczasowym wykonawcą dokumentacji projektowej, a procedury ruszyły od nowa.


– W budżecie miasta na 2020 rok znalazło się zadanie „modernizacja ul. Zamenhofa”, o które od kilku lat zabiega społeczny komitet budowy. Ta inwestycja od dłuższego czasu jest przedmiotem również moich wniosków do budżetu miasta – przypomina Leszek Daniewski z klubu radnych Krzysztofa Żuka w interpelacji do władz Lublina. – Mieszkańcy wiele razy spotykali się z Arturem Szymczykiem, zastępcą prezydenta ds. inwestycji i rozwoju oraz przedstawicielami Zarządu Dróg i Mostów – dodaje wiceprzewodniczący lubelskiej rady miasta.

Leszek Daniewski przypomniał również, że „mieszkańcy, już wiele lat wstecz, na własny koszt, wykonali dokumentację projektową, która, jak wynika z uzyskanych informacji, straciła ważność i spytał władze Lublina, „na jakim etapie jest realizacja zadania”.

Dla mieszkańców ulicy Zamenhofa nie ma dobrych informacji. – W związku ze znacznym opóźnieniem w wykonaniu przedmiotu umowy, uniemożliwiającym realizację umowy w terminie ustalonym przez strony, odstąpiliśmy od umowy z dotychczasowym wykonawcą dokumentacji projektowej budowy ulicy Zamenhofa – tłumaczy A. Szymczyk.

Pojawia się jednak iskierka nadziei. – Po ponownym postępowaniu wyłoniono wykonawcę, z którym 12 sierpnia zawarto umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowy ul. Zamenhofa w Lublinie na odcinku od ul. Staffa do ul. Sierpińskiego. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem projektu koncepcyjnego budowy ul. Zamenhofa – dodaje Szymczyk. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here