Miasto pomoże pogorzelcom z Firlejowskiej

Po pożarze dom nie nadawał się do odbudowy

W jednej chwili życie rodziny z dwójką dzieci z ulicy Firlejowskiej w Lublinie zamieniło się w koszmar. 2 sierpnia ubiegłego roku w wyniku pożaru domu stracili cały dorobek! Przyjaciele i znajomi ruszyli z pomocą, uruchamiając zbiórkę pieniężną na portalu zrzutka.pl. Niestety, środków, by myśleć o odbudowie domu nie udało się zebrać. Jest jednak spora szansa, że historia zakończy się happy endem.


Pogorzelcy zwrócili się do lubelskiego ratusza z prośbą o wykup działek, na której znajduje się spalony dom, podnosząc swoją bardzo trudną sytuację mieszkaniową, finansową i zdrowotną.

– Podczas spotkania z pogorzelcami przedstawiciele miasta zadeklarowali pomoc w wykupie, ponieważ działka nr 91 w miejscowym planie zagospodarowania przeznaczona jest prawie w całości pod drogę, a działka nr 90 częściowo pod drogę, ale ze względu na małą powierzchnię jest trudna do zagospodarowania (odbudowy budynku) w dzisiejszych standardach i normatywach budowlanych – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Aktualnie trwają procedury, które umożliwią wykup działek. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here