Miasto pomoże restauratorom?

Zwolnienie z lokalnych opłat koncesyjnych, jako formy wsparcia krasnostawskich restauratorów, zaproponowali radni z klubu Krasnostawianie.

Kilkanaście dni temu klub radnych rady miasta „Krasnostawianie” przygotował wniosek do burmistrza Krasnegostawu w sprawie zwolnienia lokalnych restauratorów z opłat koncesyjnych za zezwolenia na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży (bary, restauracje). W ostatni wtorek natomiast przedstawiciele klubu Agnieszka Pocińska-Bartnik i Marcin Wilkołazki, rozmawiali z burmistrzem Robertem Kościukiem na temat określenia zakresu pomocy, jaką samorząd byłby w stanie udzielić lokalnym przedsiębiorcom z branży gastronomicznej.

– Zaproponowaliśmy jak najszybsze przygotowanie uchwały w sprawie zwolnienia krasnostawskich restauratorów z całości lub przynajmniej z pierwszej raty opłaty z tytułu korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021 – mówi Wilkołazki. Dla podmiotów, które uiściły już opłatę, zastosowany zostałby mechanizm zwrotu.

– Naszym zdaniem byłaby to korzystna forma pomocy dla lokalnych przedsiębiorców prowadzących restauracje lub gastronomie ze sprzedażą napojów alkoholowych, którzy w znaczący sposób zostali dotknięci skutkami wprowadzonych obostrzeń w związku ze stanem epidemii Covid-19. Liczymy na to, że zaproponowana przez nas uchwała pomocowa będzie procedowana już na najbliższej sesji rady miasta – dodaje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here