Miasto szuka ekipy remontowej

Urząd Miasta Lublin szuka chętnych do wykonania termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka przy ulicy Bronowickiej. Ocieplenie szkoły zostanie dofinansowane ze środków unijnych.


Pierwsza w Lublinie szkoła specjalna, w której uczą się m.in. dzieci z autyzmem, zostanie ocieplona. Obecny budynek przy ul. Bronowickiej placówka zajmuje od stycznia 1967 roku. W planach remontowych jest m. in. docieplenie ścian, częściowa rozbiórka komina, wykonanie nowego wyłazu na dach, a także pokrycie dachu papą termozgrzewalną. W szkole zostanie przeprowadzony remont instalacji centralnego ogrzewania, wodociągowej, sanitarnej czy wentylacyjnej.

W planach jest również przebudowa głównego wejścia do budynku, schodów i wejść bocznych. Przed szkołą pojawi się nowy podest, a boczne wejścia zostaną zadaszone. Przetarg na termomodernizację budynku przy Bronowickiej 21 został ogłoszony 9 października. Na oferty miasto oczekuje do 24 października. Remont placówki zakończy się na jesieni przyszłego roku.

Szkołą filialną SP nr 26 jest gruntownie wyremontowana i zmodernizowana dwa lata temu Szkoła Podstawowa dla dzieci z Autyzmem w tym z Zespołem Aspergera na Czechowie, przy ulicy Kurantowej. Powstała w budynku po dawnym miejskim żłobku. Uczą się w niej najmłodsi uczniowie z klas I-III. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here