Miasto ulży barom i restauracjom

Na czwartkowej (18 lutego) sesji, radni miasta Krasnystaw podjęli uchwałę w sprawie zwolnienia lub zwrotu części opłaty pobranej od krasnostawskich restauratorów za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

O podjęcie takiej uchwały apelowali do burmistrza Roberta Kościuka radni klubu „Krasnostawianie”. – Z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 działalność niektórych krasnostawskich przedsiębiorców nadal podlega ograniczeniom. Pewne branże są zamknięte już od wielu tygodni, a nawet, z niewielkimi przerwami, miesięcy – zauważa Marcin Wilkołazki z klubu radnych „Krasnostawianie”.

– Ta sytuacja sprawia, że płynność finansowa części krasnostawskich firm w wyniku utrzymywanych obostrzeń uległa znacznemu pogorszeniu. Niestety, z doniesień medialnych oraz z informacji przekazywanych z oficjalnych źródeł wynika, że najbliższym czasie szanse na poprawę tego stanu rzeczy są niewielkie – dodaje. Dlatego radni „Krasnostawian”, jako osoby dobrze znające trudy prowadzenia własnej działalności gospodarczej, podjęli działania wprowadzające w miejskim samorządzie mechanizmy wspierające lokalne firmy, które ucierpiały w wyniku COVID-19.

Na ostatniej (18 lutego) sesji rady miasta podjęta została uchwała w sprawie zwolnienia lub zwrotu części opłaty pobranej od krasnostawskich restauratorów za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Uchwała ta jest odpowiedzią na wniosek radnych klubu radnych „Krasnostawianie”, który złożyli pod koniec stycznia Agnieszka Pocińska-Bartnik i Marcin Wilkołazki.

– Kolejnym działaniem podjętym przez „Krasnostawian” na dzisiejszej sesji było złożenie interpelacji w sprawie wprowadzenia w bieżącym roku budżetowym zwolnień z podatku od nieruchomości dla lokalnych przedsiębiorców, których sytuacja i płynność finansowa w związku z utrzymującymi się ograniczeniami spowodowanymi epidemią COVID-19 uległa znacznemu pogorszeniu – informuje Wilkołazki. – Nasze propozycje i wprowadzone rozwiązania będą wymiernym wsparciem krasnostawskiego samorządu dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w znaczący sposób zostali dotknięci skutkami obostrzeń w związku ze stanem epidemii Covid-19 – dodaje Agnieszka Pocińska-Bartnik. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here