Miejsc w przedszkolach starczy dla wszystkich

W Lublinie właśnie zakończył się pierwszy etap rekrutacji przyszłych przedszkolaków. Przygotowano dla nich łącznie ok. 10 400 miejsc, z czego część przypadła na zerówki działające w ramach szkół podstawowych.


Po pierwszej turze rekrutacji do wybranego przedszkola nie dostało się 389 dzieci oraz 17 w przypadku wybranych oddziałów przedszkolnych w podstawówkach. Przedszkola wciąż dysponują jednak 543 wolnymi miejscami, a w szkołach jest ich kolejne 236.

– Obecnie trwa procedura wskazywania rodzicom dzieci nieprzyjętych, miejsc wychowania przedszkolnego w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych, w których pozostały wolne miejsca po I etapie postępowania rekrutacyjnego – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Rodzice dzieci nieprzyjętych, którzy otrzymają pisma ze wskazaniem miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, mają czas na potwierdzenie woli uczęszczania do wskazanej placówki do 12 maja. Miejsca, z których nie skorzystają zostaną udostępnione w kolejnym etapie rekrutacji, który zgodnie z harmonogramem odbędzie się w dniach 24-28 maja. Następnie listy dzieci przyjętych w rekrutacji uzupełniającej zostaną podane do publicznej wiadomości 25 czerwca.

Już teraz wiadomo jednak, które placówki cieszyły się największym uznaniem wśród rodziców. Tutaj nie ma większego zaskoczenia, gdyż prym wiodą największe placówki, w których sąsiedztwie znajdują się nowe bloki.

– Dużym zainteresowaniem ze strony rodziców cieszyły się między innymi: Przedszkole nr 88 przy ul. Berylowej, nr 85 przy ul. Onyksowej, nr 75 przy ul. Żelazowej Woli, nr 87 przy ul. Woronieckiego, nr 35 przy ul. Błękitnej, nr 83 przy ul. Zdrowej, nr 89 przy ul. Dożynkowej i Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 przy ul. Wolskiej – wylicza Izolda Boguta. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here