Miejsce, które zachwyca

Każdy z nas bez problemu wymieni kilka przeczytanych w dzieciństwie książek, które wprowadziły go w niezwykły świat magii i opisanych bohaterów. Jako dzieci, zafascynowani przygodami opisywanymi na kartach książek, aranżowaliśmy swoje bajkowe przestrzenie.


W Lublinie można poczuć się jak dziecko w świecie baśni dzięki Podwórku Domu Słów, znajdującemu się przy ul. Żmigród 1 (wejście przez bramę przy ul. Królewskiej 17). Podwórko po raz pierwszy zostało zaaranżowanie w 2014 roku, wspólnymi siłami pracowników Domu Słów, mieszkańców kamienicy, uczestników warsztatów oraz wolontariuszy. Od tego czasu co roku zmienia bohatera literackiego, do którego świata zaprasza i przenosi.

W pierwszym roku Bajkowe Podwórko stało się miejscem spotkania z Małym Księciem. Później były Muminki, Pinokio, Nibylandia, Kraina Czarów, a w tym roku można wejść do świata Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Za każdym razem wystarczy przejść przez bramę, by wejść do magicznej, kolorowej i pełnej inspiracji krainy z bajkowym przewodnikiem.

Joanna Jarosz, lubelski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here