Miejska karta przyniesie ulgę

Mieszkańcy, którzy płacą podatki w Lublinie, skorzystają z nowego programu lojalnościowego wprowadzającego zniżki m.in. w usługach miejskich. Uchwała wprowadzająca „Lubelską Kartę Miejską” trafi pod głosowanie Rady Miasta Lublin w ten czwartek.

– Lubelska Karta Miejska to obok loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” kolejny program premiujący mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Dzięki miejskiej karcie osoby te będą mogły korzystać z ulg, m.in. w transporcie publicznym, a także w kulturze, sporcie czy edukacji. Istnienie takiego systemu przyczyni się do wzrostu dochodów miasta, ponieważ wpływy z PIT to aż 1/4 wszystkich środków w budżecie Lublina. Lubelska Karta Miejska to również sposób na budowanie więzi z miastem, a także pozyskiwanie nowych mieszkańców – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Do uzyskania Lubelskiej Karty Miejskiej wystarczyć ma kserokopia zeznania podatkowego PIT złożonego w Lublinie. Zarząd Transportu Miejskiego pracuje już nad stworzeniem nowej taryfy opłat za przejazdy komunikacją miejską. Ma ona zróżnicować wysokość opłat dla osób mieszkających i rozliczających PIT w Lublinie oraz dla tych, które mieszkają w sąsiednich gminach, ale tutaj pracują czy uczą się, korzystając przy tym z miejskiej infrastruktury i transportu publicznego. Propozycja nowej taryfy trafi w formie projektu uchwały pod obrady Rady Miasta Lublin w II kwartale 2020 r.

– Bilety dla osób, które nie płacą podatku w Lublinie mogą być droższe nawet o 45 procent – mówi Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Podwyżki będą dotyczyły biletów okresowych. W naszym mieście obecnie kartą biletu okresowego posługuje się 86 tys. osób. Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here